Volební lídr Jihočeského kraje

Jaroslav Kugler

Hnutí Prameny

MOTTO
„Vzájemnou spoluprací to zvládneme!“

Jmenuji se Jaroslav Kugler, pocházím ze Středočeského kraje, avšak mým současným působištěm je obec Chotoviny v Jihočeském kraji, kde žiji od roku 2016. V současné době pracuji jako Generální ředitel společnosti provozující železniční a autobusovou dopravu a dále ve spolupráci s Českou poštou, s.p. také poštovní služby. V minulosti jsem působil v různých provozních profesích na železnici, či na pozicích ve státní správě působících v resortu dopravy a dopravní obslužnosti.

Doprava, zvláště ta železniční, je mi velice blízká, jelikož se v ní celý svůj profesní život pohybuji. Je také mým koníčkem. Spektrum mých zájmů se však nezaměřuje jen na dopravu. Vedle ní mám rád cestování, památky, historii a jsem také laickým badatelem v oblasti práva.

V rámci HNUTÍ PRAMENY se věnuji resortu dopravy, který je v poslední době velice opomíjený a skomírá. Česká republika má nejhustší železniční síť ve Střední Evropě. Naši dědové železnici stavěli s tím, že přinese rozkvět do regionů naší země, což se jim povedlo. V současné době se však stále častěji potýkáme s rušením tratí a zastavováním provozu na nich. Když se zamyslíme nad tím, že naše krásná země je v srdci Evropy a je tzv. tranzitní zemí, naskýtá se mi řada otázek. Proč u nás tolik kamionů tranzituje a nepřepravují se skrz naší zemi vlaky? Proč ročně investujeme nemalé částky ze státního rozpočtu do oprav silničních komunikací? Proč nákladní železniční doprava, která má výhodu velké přepravní kapacity, skomírá? Proč neexistuje provázanost autobusové dopravy se železniční? Proč je cestování hromadnou dopravou zdlouhavé a neefektivní? Odpověď je jednoduchá: neexistuje efektivní model dopravy pro Českou republiku.

Výše uvedenou problematiku, která nás postihuje svými konečnými důsledky dnes a denně, bych rád řešil. Není nic jednoduššího než říct, že něco nejde. Toto slovo v mém slovníku nenajdete. Vše je o vůli zúčastněných a schopnosti vyjednávání. Doprava je služba a jako taková má sloužit nám, lidem, ne lidé dopravě.

Jako majoritní problém vnímám také likvidaci státních podniků. Podívejme se například na státní podnik Česká pošta, která se nachází v současné době v absolutním rozkladu. Tento podnik opomněl na to, že jeho hlavním posláním je doručování listovních a balíkových zásilek do všech koutů České republiky. Z vlastních zkušeností jistě víte, jak se tomuto podniku daří svoje poslání naplňovat. Díky nekompetentnosti manažerů České pošty došlo k tomu, že komerční subjekty působící na trhu zcela převálcovaly státní podnik, který v současné době připravuje od začátku roku 2022 rozsáhlou reorganizaci, která spočívá v rozdělení na komerční a nekomerční složku podnikání. V důsledku to povede k rapidnímu propouštění zaměstnanců a rozkladu celé společnosti.

Další český podnik, České dráhy, se svojí politikou a dlouhodobou nečinností v oblasti provozování drážní dopravy dospěly do fáze, kdy pomalu ztrácejí dominantní postavení na trhu a s každou další soutěží vypsanou objednateli dopravy přichází o přepravní výkony. Tyto jsou pak nahrazovány soukromými železničními dopravci, kteří jsou pružnější a efektivnější. V důsledku tato situace vede k roztrhání síťovosti železnice, která byla její největší silou.

Do politiky jsem nikdy nechtěl vstupovat, okolnosti poslední doby mě však donutili zamyslet se nad smyslem dnešní společnosti a bojovat pro lepší svět. HNUTÍ PRAMENY byla moje jasná volba, slučuje tolik zajímavých a kreativních lidí, že je radost s nimi pracovat. Věřím, že společnými silami se nám podaří vytvořit lepší svět pro nás všechny. Víme jak na to! Pomozte nám a podpořte nás v parlamentních volbách, naše číslo je 10. Jsme Prameny!

Naši kandidáti za Jihočeský kraj

pořadí na
kandidátce
titul, jméno a příjmenípohlavívěk
k 9.10.2021
povolání + občanské roleObec trvalého
bydliště (dle OP)
příslušnost k
politickému hnutí
1Jaroslav Kuglermuž29generální ředitel železniční, autobusové a poštovní společnostiChotovinybez politické příslušnosti
2David Plíšekmuž34prodavač, člen SNS a Aliance Kulatého Stolu, z.s.PísekStrana národní svobody
3Karel Všednímuž30zakladatel spolku E-koruna z.s.Strašicebez politické příslušnosti
4Bára Markovážena45terapeutka, koučkaVlkovCESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI
5Alena Teplickážena69OSVČRudolfovbez politické příslušnosti
6Pavel Hakrmuž67důchodce, bývalý stavbyvedoucí, místopředseda SNSOsek u StrakonicStrana národní svobody
7Mgr. Vladimír Halamamuž57podnikatel, hudebníkKoloděje nad Lužnicíbez politické příslušnosti

Hnutí Prameny

Československé armády 31, Jaroměř
prameny@hnutiprameny.cz
IČ:  02674831
Datová schránka: sdy7m7v

Jsme Prameny důstojnosti a svobody

Pin It on Pinterest

Share This